Komentarze
avatar
Legionista 2019-04-24 11:36:45

Bardzo ciekawy artykuł dla wszystkich. Co lepsze cyctaty:
"Jak wielkie są różnice między deklaracjami a podświadomymi potrzebami, pokazało też badanie Martie Haselton i Kelly Gildersleeve z University of California w Los Angeles. Uczone przeprowadziły słynny test brudnego podkoszulka. Poprosiły grupę panów, by nosili T-shirty i nie zmieniali ich przez trzy dni, a potem dali je do wąchania kobietom. Panie (szczególnie w czasie owulacji) bez większego trudu wyczuwały atrakcyjnych mężczyzn. Co ciekawe, im bardziej męski był właściciel podkoszulka, tym chętniej chciały go poznać. Jak mówią uczone – odezwała się prawdziwa natura kobiety, która na co dzień chętnie skorzysta z pomocy mężczyzny uległego, ale do seksu woli samców umięśnionych, przystojnych, buzujących testosteronenm."

avatar
Legionista 2019-04-24 11:39:05

"Równouprawnienie może jednak stać się wrogiem małżeństwa – ostrzega dr Thomas Hansen, psycholog z Norweskiego Instytutu Badań Socjalnych. Dwa lata temu opublikował pracę „Równość w domu”, z której wynika, że im więcej mężczyzna pomaga w domu, tym większe jest prawdopodobieństwo, że małżeństwo się rozpadnie...Im więcej równości, tym też więcej wolności i tym łatwiej podjąć decyzję o rozstaniu – przyznaje dr Zalewski. Zwłaszcza że w nowoczesnych małżeństwach kobiety są zazwyczaj dobrze wykształcone i mają dobrze płatną pracę, nie są więc zależne od mężczyzny. Po rozwodzie będą w stanie bez problemu się utrzymać. Mają tego świadomość, a to zwiększa ich pewność siebie i powoduje, że stają się bardziej wymagające wobec partnera."

avatar
Legionista 2019-04-24 11:42:31

"Gdy mężczyźni wykonują typowo kobiece prace – gotowanie, pranie, odkurzanie – para uprawia seks rzadziej niż w związkach, w których mężczyźni trzymają się męskich ról i jedynie odśnieżają podwórko, naprawiają samochód czy wbijają gwoździe. Związek oparty na równouprawnieniu to bardziej przyjaźń niż małżeństwo – wynika z amerykańskiego badania „Egalitarianism, Housework and Sexual Frequency in Marriage” (Równość, prace domowe i częstotliwość seksualna w małżeństwie)."
Bardzo dobry artykuł. Rewelacja, badania naukowców potwierdzają tezy, które od wielu lat głosi nasz Szef Marek.

avatar
StefanBatory 2019-04-24 13:03:03

@Legionista To nic nowego. O tym również mówi prof Zbigniew Lew- Starowicz. To już było. Wrzucam film z wykładem Profesora z 2014 roku.

avatar
Haawkins 2019-04-24 13:16:22

Bardzo dawno już o tym słyszałem. Jeszcze zanim trafiłem na audycje Marka. To jest bardzo przykre, że nie możesz być zbyt dobry dla osoby(kobiety), którą kochasz dla jej i swojego dobra - taki paradoks.

avatar
Iceman84PL 2019-04-24 22:52:29
<3 1 D_O_H_C :( 0

@Legionista @StefanBatory @Haawkins Kobiety gardzą słabością a kochają siłę tak było , jest i będzie.
Przykre , że współczesnych młodych Mężczyzn matki wychowują na słabych , niezaradnych życiowo ludzi
potem wielkie zdziwienie Kobiet gdzie ci Mężczyźni?
Brak kontaktu z Ojcem przyczyną takiego stanu rzeczy.


Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby dodać komentarz