Powiązane
Komentarze
avatar
WereWolf 2019-05-26 13:13:40

Wygląda na to, że w wojnie z marksizmem kulturowy bez rozlewu krwi się niestety nie obejdzie ?

avatar
Troptyniusz 2019-05-27 08:09:44

Ciemniacy protestują na marszu przeciw nienawiści posługując się nienawiścią. Żałosne. :)

avatar
StefanBatory 2019-05-27 08:27:00
<3 0 :( 0

**"Faktycznie Gdańsk nie ma szczęścia do włodarzy."
**
To nie jest kwestia szczęścia, tylko wygranych wyborów. Gdańskiem przez sześć kadencji rządził Paweł Adamowicz, ponieważ większość Gdańszczan bardzo dobrze oceniała jego rządy. Ola Dulkiewicz wygrała ostatnie wybory na Prezydenta Gdańska z palcem w d., bo jej największym atutem w oczach Gdańszczan był fakt, że była prawą ręką Adamowicza i jest niejako gwarantem kontynuacji Jego polityki. Powyższe wydarzenie jest w Gdańsku niezauważane. Był tu kandydat na jej urząd, ale chciał odzyskiwać polski Gdańsk dla Polski, popierać Watykan i zwalczać UE oraz in vitro, to w ostatnich wyborach na Prezydenta Miasta Gdańska wyłapał od Gdańszczan kopa w d.

avatar
Portos 2019-05-27 12:20:33

Rzygać mi się chce jak widzę zdjęcia tych "ludzi" ?

avatar
Nogasss 2019-05-27 15:15:42

@StefanBatory W jaki sposób się przejawiało to dobre zarządzanie Gdańskiem przez Adamowicza? Czy to nie jest tak, że Gdańsk przez samo swoje położenie i znaczenie rozwija się dobrze i w zasadzie nawet małpa na stołku prezydenta nie mogła by tego zepsuć? Poza tym często jest tak, że jak już ktoś zostaje prezydentem, to nim jest przez wiele kadencji. Czy dla tego, że tworzy się wokoło takiej osoby grupa interesu, kokieteria?

avatar
StefanBatory 2019-05-28 13:09:01
<3 0 :( 0

@Nogasss W jaki sposób się przejawiało to dobre zarządzanie Gdańskiem przez Adamowicza?

W czym? Porównaj chociażby Gdańsk i Szczecin. Różnicę widać gołym okiem. Jak na początku Jego rządów byłem na spotkaniu Adamowicza z mieszkańcami mojej dzielnicy, to jak zaczął roztaczać swoje wizje rozwoju miasta, to myślałem, że faceta pogięło (rozwój turystyki, stadion, przyciąganie inwestorów, walka z bezrobociem), a tu zdziwienie. Metodycznie, krok po kroku zrealizował wszystkie swoje obietnice.Zarządzanie budżetem miasta jest podobne do zarządzania budżetem domowym. Kontrkandydatem Adamowicza w wyborach 3 razy był Andrzej Jaworski, etnolog, którego PiS zrobił prezesem Stoczni Gdańskiej. Doprowadził tą stocznie do upadku (podstawę bytu Gdańska). W najlepszych latach SG zatrudniała 15 tyś ludzi (przed wojną to były 3 stocznie). Jaworski etnolog po wyższej szkole gotowania na gazie kontra radca prawny Adamowicz zwany przez kumpli z roku 'Bystrym". Po sąsiedzku z SG znajduje się Gdańska Stocznia Remontowa zarządzana przez długie lata przez Piotra Soykę. Dzisiaj GSR jest jedną z pięciu najlepszych stoczni remontowych na świecie. Nie wiem czy jasno wytłumaczyłem jak wiele zależy od jednego człowieka? Między innymi dzięki Adamowiczowi w Gdańsku bardzo dobrze się żyje. Na niego głosowało ponad 120 tyś. ludzi. To chyba dość liczna koteria?

avatar
Krystian 2019-05-28 14:27:40

@StefanBatory Przypomnijmy,że Gdańsk przez 8 lat był faworyzowany prze PO i nie musiał się martwić o dotacje państwowe. Co do rozwoju to dopiero za rządów obecne władzy port w Gdańsku i w Gdyni zaczyna się znacząco rozbudowywać. Patrz strategia Centralnego Portu Morskiego. Przypomnę tylko,że miasto Szczecin nie jest miastem morskim,więc nie rozumiem tego porównania. Poza tym port w Szczecinie jest mocno ograniczony przez zgodę Tuska na położenie rur na dnie przez Niemców. To PO zniszczyło stocznie w Szczecinie i Gdańsku- patrz raport NIK. Dodam jeszcze,że patologie takie jak Amber Gold i OLT Express powstały w Gdańsku i były promowane przez władze tego miasta.

avatar
StefanBatory 2019-05-28 15:42:59
<3 0 :( 0

@Krystian Dotacje rządowe mają niewielkie znaczenie w rozwoju miasta. Ja zawodowo zajmuję się rozbudową portów.

Co do rozwoju to dopiero za rządów obecne władzy port w Gdańsku i w Gdyni zaczyna się rozbudowywać.
Naprawdę? Te porty cały czas są rozbudowywane. Centralny Port Morski to na razie odległy projekt i nie wiadomo kiedy i czy w ogóle powstanie. Nie należy na razie brać go serio.
_** Przypomnę tylko,że miasto Szczecin nie jest miastem morskim_
Szczecin, który nie leży nad morzem jest miastem morskim. Jest tam morski port handlowy i stocznie. Właśnie rusza modernizacja toru wodnego Szczecin- świnoujście o długości 69 km. Modernizacja ma min. polegać na pogłębienie tego toru na **12,5 m
. Dzięki czemu do Szczecina będą mogły zawijać statki o maksymalnym zanurzeniu ** 10,5 m
_

Poza tym port w Szczecinie jest mocno ograniczony przez zgodę Tuska na położenie rur na dnie przez Niemców_

Coś Ci się pomyliło. Pewnie masz na myśli gazociąg Nord Stream I. Maksymalne zanurzenie z jakim statki mogą wchodzić na Bałtyk (wynika to z głębokości Cieśnin Duńskich) wynosi 15 m. Ten gazociąg przebiegający przez wody terytorialne Niemiec wypłyca tor podejściowy do Świnoujścia **do 15 m
W jaki sposób ta rura może ograniczać Szczecin, jeśli mogą tam wchodzić statki (do Szczecina) o maks. zanurzeniu 9 m, wkrótce 10,5 m A tak na marginesie, jako że gazociąg był układany na wodach terytorialnych Niemiec, to rząd Tuska czy Kaczyńskiego nie miały tam nic do gadania. Tak się składa, że ja brałem udział w układaniu tej rury? i problem z blokadą portu w Swinoujściu przez Niemiecką gaz rurę jest problemem z doopy.

_To PO zniszczyło stocznie w Szczecinie i Gdańsku- patrz raport NIK._
Tak się również składa, że ja byłem pracownikiem Stoczni Gdańskiej. Jakim cudem PO mogło zniszczyć Stocznię Gdańską, jeśli jej prezesem był Andrzej Jaworski etnolog z PiSu? i kandydat PiSu w wyborach na Prezydenta Gdańska? Adamowicz z Amber Gold miał tyle samo wspólnego co i ja.

avatar
Krystian 2019-05-28 16:35:43

@StefanBatory Tak się składa,że kontrola wykazała ..w latach 2009-2013 Stocznia Gdańsk wykazywała znaczące straty. Łączna strata netto od 2009 r. przekroczyła w roku 2013 poziom, który zagrażał dalszej działalności Spółki. https://www.nik.gov.pl/aktualnosci/nik-o-kontroli-stoczni-gdansk-s-a.html

avatar
StefanBatory 2019-05-29 05:53:40
<3 0 :( 0

@Krystian Dobrze wiem o tym, przecież ja tam pracowałem. SG miałaby szansę na istnienie, gdyby znalazła się w rękach odpowiedniego managera. Specyfiką stoczni produkcyjnej jest to, że zarząd (prezes) zawierają wieloletnie kontrakty na budowę statków, od których nie ma odwrotu. Złe kontrakty= bankructwo. Objęcie rządów w SG przez Andrzeja Jaworskiego z PiSu, absolwenta wyższej szkoły gotowania na gazie, który wcześniej zajmował się maszynami budowlanymi w Urzędzie Miasta Warszawy spowodowało również masowe odejście wielu fachowców ze skutkiem jw. Po rządach PiSu w SG Kaczyński nie ma czego szukać w Gdańsku.

avatar
StefanBatory 2019-05-29 05:53:41
<3 0 :( 0

@Krystian Dobrze wiem o tym, przecież ja tam pracowałem. SG miałaby szansę na istnienie, gdyby znalazła się w rękach odpowiedniego managera. Specyfiką stoczni produkcyjnej jest to, że zarząd (prezes) zawierają wieloletnie kontrakty na budowę statków, od których nie ma odwrotu. Złe kontrakty= bankructwo. Objęcie rządów w SG przez Andrzeja Jaworskiego z PiSu, absolwenta wyższej szkoły gotowania na gazie, który wcześniej zajmował się maszynami budowlanymi w Urzędzie Miasta Warszawy spowodowało również masowe odejście wielu fachowców ze skutkiem jw. Po rządach PiSu w SG Kaczyński nie ma czego szukać w Gdańsku.

avatar
Iceman84PL 2019-05-31 09:26:43
<3 1 samiecweb :( 0

Powinien być zakaz promowania dewiacji i dziwactwa!

avatar
AdamPogadam 2019-05-31 15:43:54
<3 1 samiecweb :( 0

Propaganda demoralizacji, to wszystko władza zapewni. Fani pornografii wstydzą się obnosić z tym, a tu z czymś nienaturalnym i obleśnym ganiają po ulicach.


Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby dodać komentarz