Powiązane
Komentarze
avatar
Troptyniusz 2019-09-10 13:38:34

Już to gdzieś widziałem, ale z przyjemnością znów przeczytałem. Bardzo, bardzo trafne spostrzeżenia.
Podsumowując, takie kobiety żyją rozrywką oraz po to, by ktoś im wszystko podstawiał pod dziób.

avatar
StefanBatory 2019-09-10 15:50:01
<3 0 :( 0

@Troptyniusz Same uogólnienia i stereotypy. Jestem ojcem młodej kobiety i też mam jakieś oczekiwania wobec facetów startujących do mojej "księżniczki". Wielu z jej rówieśników wydaje mi się kompletnie niedorobiona. Nie cierpię i organicznie wręcz nie toleruję wszelkiej maści studentów gównokierunków, którzy idą na "studia" po "papierek", dzięki któremu do końca życia będą mięli gównianą robotę za gówniane pieniądze, chyba, że się jakiegoś rzemiosła wyuczą. Jak poznałem "studenta" europeistyki (cóż to takiego?), który pracował w wypożyczalni samochodów za najniższą krajową i jeszcze za te "studia" płacił, to nie wiedziałem śmiać się czy płakać. Po tych "studiach" będzie mógł pracować np. na stacji benzynowej za najniższą krajową, ewentualnie szparagi w Niemczech zbierać.

avatar
BezdzietnyOjciec84 2019-09-10 22:04:31
<3 0 :( 0

@StefanBatory Odniosę się do artykułu o pogardzie do niektórych zawodów. Europeistyk ? Nieudacznik. Najlepiej go pod ścianę dać i rozstrzelać. Jeżeli ktoś jest ogarnięty to i po europeistyce się odnajdzie (lepiej nie w Polsce, bo tu jest podejście jesteś śmieciem a jak masz 40 lat to kop sobie grób). A co prezentują kobiety, które po pedagogice łapią bogatego faceta (te ładniejsze) ? W Polsce zmarnowało się całe pokolenie, bo była propaganda (w tym rządowa) idź na studia. I słusznie, że za granicę wyjechali. A tu będzie Afryka i Maghreb oraz ZSRR.

avatar
StefanBatory 2019-09-11 06:26:50
<3 0 :( 0

@BezdzietnyOjciec84 Tak, wszystko przez zły rząd. Ludzie nie maja rozumu, nie myślą logicznie. Działają tylko pod wpływem propagandy rządowej. Co zobaczą w telewizorze, to tak robią. Nie kupuję tego. Jeśli ktoś marnuje kilka najlepszych lat życia na gównokierunek, to oznacza, że jest idiotą. Nie lubię idiotów. Jeśli ktoś jest ogarnięty, to nie pójdzie na europeistykę czy inne bzdury. Ja to powyżej napisałem w kontekście moich doświadczeń jako ojca młodej kobiety. Wg. Ciebie kobiety mają Bóg wie jakie wymagania wobec mężczyzn.😁. Np córka przyprowadziła do domu kolegę, studenta gównokierunku (płatnego). Jedyne co koleś robił, to użalał się nad sobą jaki to biedny, jak mu ciężko, ale wszystko przez jego ojca, bo gdyby nie ojciec, to ho ho kim by to nie został, a Polska to obóz koncentracyjny. Jaki ma plan na życie po skończeniu gównokierunku? No on nie wie. Poszedł na "studia" i nie wie poco😂 Mieszkam w Gdańsku. W 3city jest pełno dobrze płatnej roboty. Zasugerowałem koledze córki, żeby poszedł na pływanie. W 3city jest około 60 agencji załogowych rekrutujących do pracy na statkach (w całej Polsce około 120). Pojedzie, dadzą mu jeść, do roboty nie musi dojeżdżać. Wszystko co zarobi, to odłoży. No i pracować nauczą. Mój życiowy rekord, to przepracowanie na statku w ciągu jednego miesiąca 412 godzin. Nie jest to zajęcie dla cipeuszy. Zamiast na gównokierunek, to może pójść do policealnej szkoły morskiej. Ale nie, on nie może bo to , bo siamto, a Polska to obóz koncentracyjny. I co moja córka miałaby taką p...dę wziąć na utrzymanie? Tacy młodzi faceci kompletnie do niczego się nie nadają. Potrzebują mamusi, która będzie ich prowadzić za rączkę i chronić przed złym światem. Kobiety powinny omijać ich szerokim łukiem. Nie wiem co prezentują sobą kobiety po pedagogice. Wiem co sobą prezentuje moja córka i jej koleżanki i ich męscy rówieśnicy.

avatar
BezdzietnyOjciec84 2019-09-11 08:09:28
<3 0 :( 0

@StefanBatory My chyba mówimy o innych latach (boom na studiowanie w latach 90tych i tak do roku mniej więcej 2008). Istniało przekonanie, że pójdziesz na studia to będziesz miał sukces. Ktoś, kto dukał po angielsku mógł być prezesem. Teraz tak nie ma. I gratuluję dojrzałości w wieku 15-19 lat kiedy się wybiera szkołę. Taka osoba nie ma pojęcia co chce robić w życiu. A facet się użala, bo jego nie będzie utrzymywać baba jak jakiś facet słodkiej i głupiej blondyneczki.

avatar
Troptyniusz 2019-09-11 08:53:45

@StefanBatory
Podsumowując, twoje zarzuty dotyczą tak naprawdę słabości i miękkości współczesnych młodych dorosłych, a nie mniej lub bardziej słabych kierunków studiów (po których ogarnięty człowiek i tak sobie poradzi). 🙂

avatar
StefanBatory 2019-09-11 11:12:06

@Troptyniusz Tak, dokładnie tak. Patrzę na to z punktu widzenia ojca tzw. "panny na wydaniu". Pewnie, że ogarnięty człowiek sobie poradzi bez względu na tzw. studia. Tylko ja nie rozumiem po jaką cholerę oni to robią, tzn. idą na gównokierunki, które im kompletnie nic nie dają, siedzą na doopach i czekają, aż im coś z nieba spadnie bardzo przy tym narzekając. Przecież czy ktoś ma mgr przed nazwiskiem, czy też nie, jest bez znaczenia. Wielokrotnie tu czytałęm o Bóg wie jakich wymaganiach współczesnych kobiet wobec mężczyzn. Chciałem pokazać jak ten problem wygląda z mojego punktu widzenia. Czasami przerażenie mnie ogarnia, jak patrzę na kolegów mojej córki. Niewielu jest wśród nich ogarniętych. Córka znajomych, studentka informatyki na polibudzie (na dziennych!) niedawno wyszła za mąż za spawacza ze stoczni. Koleś spawa kadłuby statków. Ciężka robota. Jak natrzepie nadgodzin, to pod dychę dociąga. Szacun. Moja córka zaczęła się zadawać z elektrykiem lat 22. Ten młody człowiek mi imponuje. Jedyne pieniądze jakie widział w życiu, to tylko te, które zarobił. Jest dobry w tym co robi, zarabia grubo powyżej średniej krajowej. Świetnie zna niemiecki. Lubi się uczyć. Nic go tak nie wk..ia jak narzekanie. Takich ludzi lubię.

avatar
StefanBatory 2019-09-11 11:37:59
<3 0 :( 0

@BezdzietnyOjciec84 Z tym podejmowaniem decyzji odnośnie drogi życiowej w wieku 19 lat może być ciężko, ale zawsze można to naprawić. Kiedyś poznałem absolwenta technikum łączności, który po skończeniu informatyki na polibudzie doszedł do wniosku, że to nie jest to. Zdał maturę z biologii i chemii i poszedł na medycynę, a dzisiaj jest lekarzem. Matka Izu Ugonoh w wieku 56 lat zaczęła studiować pielęgniarstwo. Mnie osobiście wali czy ktoś ma studia czy też nie. Z resztą ja skończyłem taki kierunek na polibudzie, że przez większą część życia byłęm robotnikiem wykwalifikowanym śmigającym w kombinezonie.

avatar
BezdzietnyOjciec84 2019-09-12 00:04:12
<3 0 :( 0

@StefanBatory A matka pana Izu skończyła studia i aktywnie pracuje w zawodzie ? Bo skończyć studia to można tylko czy potem do pracy przyjmą ?

avatar
StefanBatory 2019-09-12 04:05:48
<3 0 :( 0

@BezdzietnyOjciec84 Tak, pracuje w zawodzie. Pielęgniarka, to jeden z najbardziej poszukiwanych zawodów.

avatar
BezdzietnyOjciec84 2019-09-12 09:19:01
<3 0 :( 0

@StefanBatory Ile taka pielęgniarka zarabia ? Rozumiem, że jak poszukiwany zawód to za mniej niż 4 tysiące nie wstaje z łóżka ? To odpowiem. W tym cudownym kraju tygrysie gospodarczym nawet się do tej pensji nie zbliżają na kilometr. Miałem pielęgniarkę w rodzinie. Bardzo dziwne, że zawód poszukiwany a płacą ochłapy.

avatar
StefanBatory 2019-09-12 18:01:10
<3 0 :( 0

@BezdzietnyOjciec84 Tak, jestem tego samego zdania. Polska jest wspaniałym krajem. Ja mam pielęgniarki w rodzinie. Jest ogromny deficyt ludzi tej specjalności i to powoduje systematyczny wzrost pensji, tym bardziej, że z palcem w d. można znależć robotę w tym zawodzie za granicą.

avatar
BezdzietnyOjciec84 2019-09-12 20:12:49
<3 0 :( 0

@StefanBatory Ale dlaczego za granicą skoro w Polsce przecież się według Ciebie tak dobrze zarabia ?

avatar
StefanBatory 2019-09-12 21:29:32
<3 0 :( 0

@BezdzietnyOjciec84 Już nie mam siły. Praca jest takim samym towarem jak każdy inny. Jego ceną kierują mechanizmy rynkowe, czyli prawo podaży i popytu. Na moim przykładzie. Lata temu poszedłem pracować do Hansa biznesu, ponieważ Hans dał mi tak ze 3 x tyle co Janusz biznesu.

Potem trafiłem do Johana biznesu z podobnych powodów. Taki manewr jak ja wykonało wielu kumpli z mojej roboty. Janusz w pewnym momencie miał do wyboru następujące wyjście: albo zacznie płacić tyle co Johan lub Hans (aby ściągnąć ludzi), albo zamyka geszeft (ludzie z ulicy nie mogą wykonywać tej roboty, tak samo jest z pielęgniarkami).

I tak oto jestem u Janusza. Jeśli Janusz będzie miał finansową obsuwę, to moment i mnie nie ma, bo za granicą jest pełno roboty. Właśnie możliwość pracy za granicą jest czynnikiem dyscyplinującym dla mojego Janusza. Nie inaczej jest w przypadku pielęgniarek, lekarzy czy innych zawodów. Np. gdy doszło do konfliktu między dyrektorem szpitala w Jaśle a lekarzami na tle płacowym, to wszyscy lekarze z tego szpitala dali mu wypowiedzenie umowy o pracę, bo mięli alternatywę w postaci roboty za granicą. Generalnie lekarze znają języki, a pielęgniarki nie.

avatar
BezdzietnyOjciec84 2019-09-13 00:07:24
<3 0 :( 0

@StefanBatory Zawsze dajesz przykład, że jak ktoś coś umie, ma fach, jest poszukiwany, to w Polsce zarobi. Pielęgniarki są BARDZO poszukiwane a zarabiają ochłapy za to co robią. Jak to wytłumaczysz ? Czy angielska, niemiecka, francuska, hiszpańska pielęgniarka gna za robotą do Polski ?

avatar
StefanBatory 2019-09-13 06:01:19
<3 0 :( 0

@BezdzietnyOjciec84
_** Zawsze dajesz przykład, że jak ktoś coś umie, ma fach, jest poszukiwany, to w Polsce zarobi.**_

Bo tak jest. Coś umiem, mam fach (a nie gówniany papierek po gównokierunku), to i zarobię w Polsce tyle co w Niemczech czy Holandii. Znam bardzo wielu ludzi, którzy mają tak jak ja.
Pielęgniarka pielęgniarce nierówna. Tak się składa, że moja żona jest pielęgniarką i żle nie zarabia. Niby czemu niemiecka pielęgniarka miałaby szukać pracy w Polsce? Przecież Niemcy są bogatszym krajem od Polski.

avatar
BezdzietnyOjciec84 2019-09-13 09:01:00
<3 0 :( 0

@StefanBatory Czemu niemiecka pielęgniarka ma szukać pracy w Polsce ? Ponieważ chyba ostatnio komentowaliśmy artykuł, w którym się podniecali że Niemcy pracują w Szczecinie. Skoro pielęgniarka coś umie (a umie) i nie ma gównopapierka (bo nie ma) to dlaczego zarabia ochłapy ? Dla mnie pielęgniarka na dzień dobry powinna zarabiać 3 tys na rękę bez gadania ! A do tego trochę brakuje.

avatar
StefanBatory 2019-09-13 11:39:13
<3 0 :( 0

@BezdzietnyOjciec84 Powyżej już udzielałem odpowiedzi na Twoje pytania. A'propos Niemców pracujących w Szczecinie. Ja pracuję z Niemcami w polskiej firmie w Gdańsku. Takie to ciekawe czasy nastały.

avatar
AdamPogadam 2019-09-20 17:46:48
<3 0 :( 0

Tak jak inne hipergamiczne samice, kobiety ludzkie także potrafią "czekać" długo na zapłodnienie przez nie byle jakiego samca, to plus feminizacja, rozdmuchane ego etc daje efekt 100-krotny hipergamii.

avatar
Iceman84PL 2019-10-10 19:25:10
<3 1 CastoR :( 0

Współczesne Kobiety czekaja na Szejka z dubaju lub multimiliardera tylko ,że tacy bogaci Mężczyźni owych biednych Polek niechca na zony tylko do kopulacji za pieniadze😂🤣😆.


Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby dodać komentarz


Najlepsi

Iceman84PL [4095.5 pkt.]
guardia [1467 pkt.]
Krystian [2308 pkt.]
StefanBatory [2311.5 pkt.]
yieden [999 pkt.]
SamiecOne [946 pkt.]
Chojrakowski [538.5 pkt.]
CastoR [2230.5 pkt.]
trop [573.5 pkt.]