Powiązane
Komentarze
avatar
Analconda 2019-12-26 23:32:10

Odszkodowania się nie należą:
PRL się zrzekł.
Nie można wycenić strat.
Niemcy nie mogą płacić za czyny np Austriaków.

avatar
Pulsar 2019-12-26 23:52:26

@Analconda Masz korzenie niemieckie?

Gdzie są dokumenty potwierdzające to o czym piszesz? Czy PRL był uznawany za kraj suwerenny przez społeczność międzynarodową? Nie. Czy zgodne z prawem między narodowym było zrzeczenie się praw przez prl? Nie. Czy gdzieś są dokumenty potwierdzające to że się nie należy? Gdzie?

avatar
StefanBatory 2019-12-27 07:10:09

@Analconda @Pulsar Prawdopodobieństwo, że po tylu latach od zakończenia wojny Niemy wypłacą Polsce odszkodowanie są w okolicach zera. Ewentualne reparacje wojenne dla Polski utorowałyby w Niemczech skrajnej prawicy drogę do władzy. Tak było z reparacjami dla aliantów po I wojnie światowej i panem A. Hitlerem. Dlatego ja nie chcę żadnych reparacji od Niemiec. A co z reparacjami od Rosji?

avatar
Iceman84PL 2019-12-27 11:15:16

@Pulsar Szkoda czasu i nerwów na dyskusje z @Analconda czy @StefanBatory.
Z kilkoma braćmi już wchodziliśmy z tymi jegomościami w polemikę dodatkowo
ci ludzie żyją w innym urojonym świecie gloryfikując przy tym Niemców.
Osobiście zgadzam się z tobą bracie reparacje się nam należą.

avatar
StefanBatory 2019-12-27 11:59:00

@Iceman84PL Co ty chrzanisz? Jakie gloryfikowanie Niemców? Gdzieś ty to wyczytał? Zamiast personalnych wycieczek, to proszę dyskutować "ad meritum".

avatar
Analconda 2019-12-27 12:33:41

@Pulsar Czy PRL był uznawany za kraj suwerenny przez społeczność międzynarodową? Był.
A teraz jeszcze ważniejsze kwestie.
Jak co do grosza wycenisz i udowodnisz straty? Oraz jak udowodnisz, że każdego zniszczenia dokonali Niemcy którzy mają za to rzekomo zapłacić a nie np jakiś Austriak czy Polak w Wehrmachcie?
Jeśli się pominie ofiary bo życia nie da się wycenić - bo jak to policzysz? Menel warty 504.99zł a np lekarz 234554.50? To jak policzysz wartość budynku co do grosza i to udowodnisz - po jakim kursie chcesz to policzyć?

avatar
Pulsar 2019-12-27 13:50:49

@Analconda Żydzi potrafią walczyć o to co im się nie należy 447, to my tym bardziej potrafimy o to co Nam się PRAWNIE należy.

@StefanBatory, z rosją jest ten problem, że nie chcą usiąść do stołu i rozmawiać bo to kraj rządzony dyktaturą, ale my nie zapominamy, dużo dowodów się zachowało i jest odnajdywanych. Kiedyś i Rosja stanie przed widmem wypłaty reparacji.

avatar
D_O_H_C 2019-12-27 15:57:25

@Pulsar @Iceman84PL Miałem się udzielić, ale już pozamiataliście temat. Komuś bardzo zależy na tym, aby temat reparacji był ośmieszany.

@StefanBatory @Analconda komu służyli żołnierze wehrmahtu. Polakom? Austriakom? A ja zawsze myślałem że niemcom, hmmm.

Jeden austriak na milion zabijający żyda - wyjątek.
Jeden polak zabijający żyda -antysemicki kraj.

Oto wy i wasza logika. Spokojnie, temat reparacji nie był od dekad tak często poruszany jak temat. Jeśli ludzie będą mieć gdzieś, faktycznie szanse są bliskie zeru. Ale jeśli ludzie się zjednoczą, zacznie się bojkot niemieckich korporacji a władza nie musi pomagać - wystarczy że nie będzie przeszkadzać a w Polsce jest dużo wykształconych, kompetentnych osób które narobią porządnego szumu, jeśli tylko nie popełnią "samobójstwa" to temat reparacji jest poważniejszy niż wam się wydaje, co mnie niezmiernie cieszy.

Owszem to za mało na rok 2019, ale coraz więcej ludzi chodzi na marsze, coraz więcej ludzi się uświadamia, Polacy są inni niż 20 lat temu.

A rosjanie i ukraińcy też będą musieli się z tym zmierzyć, choć na razie wasza antypolska propaganda jest wciąż mocna. Tym bardziej powstają przeciwstawne siły, ludzie i organizacje jak choćby my tutaj.
3:2, nie zamkniecie nam ust, to nie lewacki jewtube czy pejsbuk.

avatar
D_O_H_C 2019-12-27 16:02:47

PS dobrze że to żyd opowiada o zbrodniach niemców, bo jeszcze ktoś by go "antysemityzmem" poszczuł hehehehehe. PS2. @Analconda @StefanBatory idąc nurtem mediów głównego ścieku, można nazwać wasze wypowiedzi antysemickimi oraz mową nienawiści, ponadto pragnę zauważyć że negowanie holokaustu jest karalne (szkoda że antypolonizmu nie jest), a to bardzo szerokie pojęcie i można pod to podpiąć ww wypowiedzi negujące udział niemieckich żołnierzy w mordowaniu żydów.

Każdy kij ma dwa końce, akcja = reakcja, nie zamkniecie nam ust.

avatar
StefanBatory 2019-12-27 17:02:18

@D_O_H_C
Ale jeśli ludzie się zjednoczą, zacznie się bojkot niemieckich korporacji

Mam niezły ubaw. Czyli co, Polacy wymuszą na rządzie Niemiec wypłatę reparacji wojennych poprzez bojkot niemieckich korporacji?😂 Niemcy to przecież największy partner handlowy Polski. Ta potęga gospodarcza jaką są Niemcy doskonale da sobie radę bez Polski. Gorzej by było, gdyby Niemcy zaczęli bojkotować Polskę. Wtedy natychmiast leżymy. Jako kraj bardzo korzystamy na współpracy gospodarczej z Niemcami. W Niemczech mieszka i pracuje około 2 mln Polaków, mnóstwo polskiej młodzieży tam studiuje. To jest moja logika. Kopanie Niemców po tyłku jest dla nas zupełnie nieopłacalne.

avatar
Pulsar 2019-12-27 19:22:45

@StefanBatory Taaak? A to czemu niemiecka polityka tak silnie i obficie opłaca poprzez fundacje folksdojczy żeby popierali linie polityczną niemiec? Czemu o niemcach nie wolno pisać tylko o nazistach i kładzie się na to nacisk? Taka potęga boi się krytyki i prawdy o własnej mrocznej histori, że poprzez groźby wywołaniem pozwów próbują uciszać dziennikarzy śledczych tylko za to że wspomnieli o korzeniach hitlerowskich ringer axel springer.

Boją się to oczywiste i dlatego nas zastraszają teraz jesteś wdzięczny niemieszkom za dovre szkoły ale nie bierzesz pod uwagę że oni okradli całą europę i gdyby nie oni Polskue szkoły były by tym czym są teraz niemieckie.

A niemcom jesteśmy potrzebni bardziej niż ci się wydaje jako ogromny rynek zbytu.

avatar
Iceman84PL 2019-12-27 20:04:25

@StefanBatory
TAK nie gloryfikujesz Niemców to popatrz co napisałeś😂🤣😆
-------------------------------------------------------------------------------
" Niemcy to przecież największy partner handlowy Polski. Ta potęga gospodarcza jaką są Niemcy doskonale da sobie radę bez Polski. Gorzej by było, gdyby Niemcy zaczęli bojkotować Polskę. Wtedy natychmiast leżymy. Jako kraj bardzo korzystamy na współpracy gospodarczej z Niemcami. W Niemczech mieszka i pracuje około 2 mln Polaków, mnóstwo polskiej młodzieży tam studiuje. To jest moja logika. Kopanie Niemców po tyłku jest dla nas zupełnie nieopłacalne".

avatar
StefanBatory 2019-12-27 22:04:43
<3 0 :( 1 postepowy

@Iceman84PL W którym miejscu rozmijam się z prawdą?

avatar
StefanBatory 2019-12-27 22:15:07
<3 0 :( 1 postepowy

@Pulsar Czemu o niemcach nie wolno pisać tylko o nazistach i kładzie się na to nacisk?

Ależ wolno pisać o Niemcach. Mamy przecież wolność słowa.

Taka potęga boi się krytyki i prawdy o własnej mrocznej historii, że poprzez groźby wywołaniem pozwów próbują uciszać dziennikarzy śledczych tylko za to że wspomnieli o korzeniach hitlerowskich ringer axel springer.


Poproszę o żródła tej informacji. Sytuacja w szkolnictwie to dość złożony problem, ale polskie szkoły nie są takie złe w porównaniu z niemieckimi. Jasne jest ,że wymagają reform. Nie zauważyłem, aby Niemcy mięli się bać Polaków, a Polska dla Niemiec jest niewielkim rynkiem zbytu.

avatar
Analconda 2019-12-27 23:25:30

@Pulsar my tym bardziej potrafimy o to co Nam się PRAWNIE należy
O jakim dokładnie prawie mowa?

_komu służyli żołnierze wehrmahtu. Polakom? Austriakom? A ja zawsze myślałem że niemcom, hmmm. _
@D_O_H_C Tylko wykonywali rozkazy

avatar
Pulsar 2019-12-28 01:11:45

@Analconda "Tylko wykonywali rozkazy" To niech teraz wykonają rozkaz zwrócenia wszystkich zagrabionych kosztowności i zadośćuczynienia wyrządzonych zniszczeń np Pałacu Saskiego w Warszawie. Jak są tacy bezmyślni to się posłuchają ale moim zdaniem nie zrobią tego tak jak nie posłuchali się swojego sumienia w w 2 światowej mordując miliony Polaków.

avatar
Analconda 2019-12-28 02:50:21
<3 0 :( 1 postepowy

@Pulsar A jak wycenisz życie zlikwidowanych osób? Kto jest mniej wart a kto więcej? Ile warte jest życie 1 osoby? Jak udowodnisz, że została zlikwidowana a nie zmarła na skutek choroby? Jak udowodnisz kto zabił tę osobę? Może sąsiad zabił sąsiada wykorzystując fakt że jest wojna?

avatar
StefanBatory 2019-12-28 06:58:07
<3 0 :( 0

@Pulsar Przecież ten proces się jeszcze nie skończył. Jestem pewien, że Gadowski wygra.

avatar
Pulsar 2019-12-28 10:38:31
<3 1 D_O_H_C :( 0

"Jak udowodnisz, że została zlikwidowana a nie zmarła na skutek choroby?"

1939.08.23 Pakt Ribentrop Mołotow.
1939.09.01 Agresja hitlerowskich niemiec na Polskę wraz z podporządkowanymi krajami satelickimi. Państwo niemieckie ponosi największą odpowiedzialność za mordowanie ludności Polskiej. Wycena jest taka, 1 milion dolarów za każdego obywatela RP w czasach wojny 1939 1945 niezależnie od okoliczności w jakich ludzie umierali czy z głodu czy z kuli w potylice. strong text

avatar
Pulsar 2019-12-28 10:38:33

"Jak udowodnisz, że została zlikwidowana a nie zmarła na skutek choroby?"

1939.08.23 Pakt Ribentrop Mołotow.
1939.09.01 Agresja hitlerowskich niemiec na Polskę wraz z podporządkowanymi krajami satelickimi. Państwo niemieckie ponosi największą odpowiedzialność za mordowanie ludności Polskiej. Wycena jest taka, 1 milion dolarów za każdego obywatela RP w czasach wojny 1939 1945 niezależnie od okoliczności w jakich ludzie umierali czy z głodu czy z kuli w potylice. strong text

avatar
D_O_H_C 2019-12-28 21:01:38

@Analconda Tylko wykonywali rozkazy dostałem rozkaz połamania twoich palców. Podaj adres, zrobię co trzeba, po wszystkim nie dostaniesz odszkodowania bi to "był rozkaz".

_ Jak udowodnisz kto zabił tę osobę?_ Już wiem, z pewnością zabijali sami Polacy;-) Hitler był Polakiem, chciał dowieść że ziemia jest płaska i miał armię żołnierzy gdzie nie było żadnego niemca, tylko sami Polacy! To stąd te roszczenia żydowskie, to byli sami Polacy a to że tam byli niemcy to nie prawda, tak samo jak to że ziemia jest okrągła, tak naprawdę jest płaska;-) To wszystko spisek przeciw nieskazitelnym niemcom:-) Oj ta zima zima, gorączki niektórzy dostają.

avatar
D_O_H_C 2019-12-28 21:03:07

@Iceman84PL @Pulsar i tacy ludzie szerzą wprost kłamstwa.

avatar
D_O_H_C 2019-12-28 21:05:51

@StefanBatory taaa bo niemcy to tacy "przyjaciele", nie? Powiedz mi dlaczego Orlen zmienił nazwę na Star, dlaczego tak się stało?

avatar
StefanBatory 2019-12-28 23:57:35
<3 0 :( 1 postepowy

@D_O_H_C Z bardzo prostego powodu. Niemcy i nie tylko oni niechętnie kupują na stacjach benzynowych sygnowanych polską marką. Polska jest w Niemczech kojarzona z niską jakością produkcji technicznej.

Identyczny problem jest ze stacjami benzynowymi rosyjskiego Łukoil w Gdańsku. Pomimo tego, że paliwo w gdańskich stacjach benzynowych, w tym Łukoilu pochodzi z pobliskiej rafinerii, to stacje Łukoilu ze względu na rosyjską markę mają niższe obroty.

Pamiętam, gdy kilka lat temu w ramach wymiany młodzieży gościła u mnie w domu nastoletnia Niemka, to ona była zaszokowana, że my mamy nawet zmywarkę😁. Ot stereotypy i tyle.


Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby dodać komentarz