<3 8 :( 0
Brytyjczycy podpalają maszty 5G. Z powodu teorii spiskowych dotyczących koronawirusa
Brytyjczycy podpalają maszty 5G. Z powodu teorii spiskowych dotyczących koronawirusa

Maszty telefonii komórkowej 5G w Wielkiej Brytanii są podpalane, ponieważ w internecie pojawiły się teorie spiskowe łączące je z pandemią koronawirusa.
Co najmniej jeden masz w Birmingham, który nie zapewnia nawet usług 5G, należący do operatora EE, też został podpalony. „Ten maszt służył tysiącom ludzi w rejonie Birmingham, zapewniając im niezbędną łączność 2G, 3G i 4G od wielu lat. Postaramy się przywrócić zasięg tak szybko, jak to możliwe, ale szkody spowodowane przez pożar są znaczne” – powiedział rzecznik EE.
Pogłoski i teorie spiskowe dotyczące związku między technologią 5G i rozprzestrzenianiem się koronawirusa zaczęły się rozpowszechniać głównie za pośrednictwem sieci społecznościowych. Na Facebooku istnieje wiele grup, których tysiące członków powtarza fałszywe i wprowadzające w błąd twierdzenia, że technologia 5G jest szkodliwa.
Co to za teorie? Jedna z nich twierdzi, że koronawirus pochodzi z Wuhan, a chińskie miasto niedawno wprowadziło technologię 5G. Teraz wirus ma rzekomo rozprzestrzenić się na inne miasta, które również jej używają 5G. Oczywiście teorie spiskowe nie wspominają o tym, że pandemia koronawirusa dotarła dopaństw takich jak Iran i Japonia, gdzie 5G nie jest jeszcze używane.

Oczywiście nie ma dowodów naukowych łączących pandemię koronawirusa z 5G, ani dowodów jakichkolwiek negatywnych skutków zdrowotnych technologii 5G. Full Fact, niezależna organizacja non-profit, weryfikująca fakty w Wielkiej Brytanii, zbadała plotki po tym, jak jedna z brukowych gazet o nich napisała. Co prawda 5G wykorzystuje wyższą częstotliwość fal niż 4G lub 3G, ale organy regulacyjne w Wielkiej Brytanii odnotowały niższy poziom promieniowania elektromagnetycznego niż stanowią normy.
Brytyjscy operatorzy zamierzają przedsięwziąć odpowiednie środki i rozpocząć kampanię informacyjną. Tym bardziej, że solidarnie uważają, że podpalenia masztów w dobie koronawirusa zagrażają bezpieczeństwu narodowemu. „Przykro mi o tym donieść, ale wandale przeprowadzili serię ataków podpaleń masztów telefonii komórkowej akurat w czasie wielkiego kryzysu epidemicznego” – powiedział Nick Jeffery, dyrektor generalny Vodafone. „W tej chwili jest to kwestia bezpieczeństwa narodowego. Dochodzeniem zajęły się jednostki policji zwalczające terroryzm”.
Rządowy Departament Cyfryzacji, Kultury, Mediów i Sportu (DCMS) oficjalnie nazwał teorie spiskowe „głupimi”, po tym, jak otrzymywał raporty o podpaleniach masztów. DCMS wezwał sieci społecznościowe do kontrolowania rozpowszechniania tych dezinformacji. „Portale społecznościowe muszą działać odpowiedzialnie i podejmować znacznie szybsze działania, aby powstrzymać te nonsensowne teorie u nich rozpowszechniane” – oświadczył DCMS.

Powiązane
Komentarze
avatar
Manfrendzenson 2020-04-06 16:38:35

Taa normy, ktore sa ustalane w zaleznosci od potrzeb... a od podpalen to maja swoich specjalistow vide katedra Notre Dame. Plan był taki: podpalić celowo jakikolwiek maszt (bo przeciez nie swoje), obarczyc winą przeciwnikow 5g nazywajac ich oszolomami od spiskowych teorii, ludzie kiwają głowami to nie 5g szkodzi tylko oszolomy. Oszolomy tracą wiarygodnosc, ludzie chca masztow nad swoimi glowami. double win!

avatar
Iceman84PL 2020-04-06 17:59:45

5G to nie teoria spiskowa tylko spisek elity tego świata by fale elektromagnetyczne emitowane z tych masztów niekorzystnie wpływały na ciało człowieka co doprowadzi do masowych chorób i leczenia.

avatar
EMKEJ 2020-04-06 18:52:38

Bardzo dobrze robią, nie dla 60ghz mm fal!

avatar
D_O_H_C 2020-04-06 19:11:18

Syjonistyczne ścierwo.

avatar
CastoR 2020-04-07 07:58:07

Ciekawe że Gdynia jako pierwsza wprowadziła szkodliwe 5G na terenie naszego kraju bo niby to takie nowoczesne i postępowe miasto. Bullshit. Miasto jest bankrutem i desperacko potrzebuje kasy nawet kosztem mieszkańców.

avatar
Legionista 2020-04-09 13:42:19
<3 0 :( 0

Ciekawe czy to prawda.?


Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby dodać komentarz