<3 9 :( 0
Polska prostytutka w dobie zarazy: mam pięciu klientów dziennie
Polska prostytutka w dobie zarazy: mam pięciu klientów dziennie

Koronawirus wywołał olbrzymi kryzys gospodarczy na całym świecie. Jedną z branż, która bardzo ucierpiała, a nad którą wisi wstydliwa zasłona milczenia, jest rynek usług seksualnych. Pandemia zamknęła kluby ze striptizem, gabinety masażu i domy publiczne w Polsce i na świecie. Spanikowani pracownicy seksualni zorganizowali oddolny ruch, który ma im pomóc przetrwać ten ciężki czas. O kulisach tej akcji opowiedziały w rozmowie z agencją AFP polskie prostytutki.
Jak donosi agencja AFP, grupa osób świadczących usługi seksualne w Polsce uruchomiła własną inicjatywę: oferują swoje zdjęcia, filmy lub spotkania w zamian za datek, którego wysokość została ustalona. Zainteresowani dawcy wpłacają podaną kwotę na konto windykacyjne i po przedstawieniu pokwitowania, mogą uzyskać oferowany produkt lub usługę.
- W Polsce w niecałe dwa tygodnie zebraliśmy ponad 16 tysięcy złotych, to niezwykłe - mówi w rozmowie z agencją AFP 22-letnia prostytutka z Polski o pseudonimie Medroxy.
- Przekazano dwieście dwadzieścia jeden datków, niektórzy przekazali kilka - dodaje Martyna, która podobnie jak Medroxy należy do Koalicji SWP (Sex Work Polska), nieformalnej grupy, która stara się bronić praw tego sektora zawodowego. - Pozwoliło nam to pomóc około sześćdziesięciu osobom przy niewielkich kwotach pieniędzy, aby mogli robić zakupy i kupować leki - tłumaczy kobieta.
Takie inicjatywy zostały również uruchomione w innych miejscach na Zachodzie, na przykład przez związek Strass we Francji oraz przez organizacje Maggie w Toronto i Pace w Vancouver w Kanadzie.
Seksusługi online
Pandemia wywołała jeszcze jeden skutek. - Wielu pracowników seksualnych, których miejsca pracy zostały zamknięte, skorzystało z możliwości pracy przed kamerami wideo - mówi Medroxy, która cztery lata temu zaczęła świadczyć usługi właśnie w ten sposób. Kobieta przyznaje, że otrzymuje wiele próśb o poradę.
Medroxy w dobie koronawirusa nie narzeka. Kiedy pojawiła się epidemia, zawiesiła działalność na nieco ponad dwa tygodnie. - Sprzedaję swój czas za 300 złotych za godzinę, przyjmuję maksymalnie pięciu klientów dziennie. To pozwala mi od czasu do czasu pomagać finansowo ojcu i bratu, którzy żyją za skromne pensje - tłumaczy 22-latka.
Kobieta dodaje, że zaskoczyły ją reakcje niektórych klientów na pandemię. - Jeden mężczyzna chciał uprawiać seks bez zdejmowania maski. Inny chciał sesji masturbacji w odległości dwóch metrów - opowiada Polka.
Fala hejtu
Z kolei Martyna w rozmowie z AFP nie kryje oburzenia na całkowity brak zainteresowania ze strony różnych organów publicznych i organizacji humanitarnych stanem osób świadczących usługi seksualne, „zmarginalizowanych, napiętnowanych i wykluczonych, a w konsekwencji dotkliwie dotkniętych pandemią”. Obwinia o to model prawny przyjęty przez Polskę, który odmawia uznania, że „usługi seksualne są pracą”.
Potępia także nienawistne wiadomości, które niektórzy opublikowali w Internecie w odpowiedzi na wezwanie pracowników seksualnych o pomoc. - Ich autorzy pochodzą ze wszystkich warstw społecznych i wszystkich nurtów politycznych, od lewej do prawej - mówi Martyna.
Według socjologa Mariusza Jędrzejki, dyrektora Centrum Profilaktyki Społecznej - na którego powołuje się AFP - łączna liczba mężczyzn i kobiet świadcząca usługi seksualne w Polsce przekracza 60 tysięcy, z czego jedna trzecia pracuje na pełny etat.

Powiązane
Komentarze
avatar
Manfrendzenson 2020-05-12 10:12:32
<3 0 :( 0

Nieopodatkowane 1500 zl dziennie, chcialbym taki kryzys w swojej pracy;)

avatar
Legionista 2020-05-13 20:52:30
<3 0 :( 0

5 klientów dziennie to dużo czy mało, bo nie wiem. ?

avatar
Krystian 2020-05-15 16:29:35
<3 0 :( 0

@Legionista są okresy gdzie mają 10, ale przewaznie to 7 do 8 na dzień. 5 to pewnie maks jakie sobie ustaliła.


Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby dodać komentarz


Najlepsi

Iceman84PL [4075 pkt.]
guardia [1467 pkt.]
Krystian [2301.5 pkt.]
StefanBatory [2311.5 pkt.]
yieden [999 pkt.]
SamiecOne [946 pkt.]
Chojrakowski [538.5 pkt.]
CastoR [2223.5 pkt.]
trop [573.5 pkt.]