Powiązane
Komentarze
avatar
Papcio 2018-07-12 12:37:18
<3 1 Goodman :( 0

Sam opis nie brzmi profesjonalnie - raczej czysty marketing.

Ktoś skorzystał?

avatar
GabrielBatistuta 2018-07-12 22:34:02
<3 0 :( 0

@Papcio Wśród wielu pozycji książkowych z tej dziedziny, opisy nie brzmią profesjonalnie a raczej właśnie są ubrane w otoczkę czysto marketingową.Ale czy wszystkie zawarte w tych treściach filozofie treningu i wszystkie z tym związanych zagadnienia są bezwartościowe? Otóż nie, zawsze znajdą się takie, które oprócz chwytliwych sloganów niosą wartościowe wskazówki. Uważam, że ta jest jedną z nich. Jeśli bym spróbował z syntetyzować idee autora, to jest to oparty na jego doświadczeniach (zapaśnik, sportowiec długo czynnie uprawiający sport) system treningowy, w którym zawarte są najlepsze jego zdaniem elementy różnych dyscyplin siłowych, wytrzymałościowych, ale ze świeżym i nie koniecznie zawsze tzw "mainstreamowym" spojrzeniem.

avatar
GabrielBatistuta 2018-07-12 22:45:13
<3 0 :( 0

@Papcio Czy ktoś skorzystał? Owszem ja do takich osób należę;) Zaczynałem jak większość chłopaków siłka osiedlowa i szukanie wiedzy tu i tam. Później siłownia z karnetem i wiele metod treningowych aż...doszedłem do wniosku, że bardziej odpowiada mi np kalistenika ale ta klasyczna i trening kształtujący bardziej wytrzymałość i atletycznośc niż podejście kulturystyczne. Obecnie z siłowni została mi sztanga z odpowiednio dobieranym obciążeniem dla ćwiczeń wielostawowych. Żadnych maszyn i tego typu rzeczy. Z tej publikacji dobrałem dla siebie ćwiczenia z workiem, cwiczenia eksplozywne, trening z kamieniem plus liny itp.
Mam jednak kilka uwag do tych metod, mianowicie absolutnie nie polecam osobom które nie maja już jakiegoś doświadczenia z treningiem czy tez ze skłonnościami do kontuzji.

avatar
GabrielBatistuta 2018-07-12 22:53:45
<3 0 :( 0

@Papcio Tu lepiej widziałbym kalistenikę (polecam publikacje Pavla Tsatsoulina i Paula Wadea mimo, że istnieje krytyka ich podejścia do tematu) lub publikacje o samym treningu gimnastycznym. Uważam, że wybierając metody treningowe należy zadać sobie pytanie co chcemy osiągnąć. Jaki cel nam przyświeca. Jeśli wystarczy nam by osiągnąć tzw. "zestaw dyskotekowy" :P to wystarczy trening na siłowni w ujęciu kulturystycznym. Jeśli chcemy jednak znaleźć jakiś wspólny mianownik dla takich atrybutów fizycznych jak sprawność, siła, kondycja (zarówno wytrzymałość tlenowa i beztlenowa) to warto sięgać po różne metody i na podstawie doświadczenia korzystać z najlepszych dla siebie samego. Sorry że taki długi wpis ale chciałem odpowiedzieć w miarę merytorycznie, choć być może mogło mi się to nie udać.

avatar
Papcio 2018-11-08 22:19:12

Dzięki za odpowiedź!
Sam stosuję na codzień podobne podejście do Ciebie. Traktując ćwiczenia, jako przyjemność oraz pomoc w utrzymaniu formy, nie daję rady skupić się na kilku walorach, tzn. siły, czy dynamiki. Chyba, że długoplanowo...

avatar
GabrielBatistuta 2018-11-17 23:12:35
<3 1 Papcio :( 0

@Papcio Życzę więc wytrwałości w treningu. Wiadomo, że życie , codzienne zajęcia a co za tym idzie czas nie zawsze pozwala, by można było skorzystać z treningu, który pozwoli nam zbudować efekty na wszystkich polach. Nie mniej zgodzę się, że podchodząc do tematu długofalowo, można osiągnąć bardzo wiele. Najważniejsze to wyznaczyć sobie realne cele i czerpać z tego jak najwięcej satysfakcji. Pozdro;)


Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby dodać komentarz