avatar
StefanBatory 2020-01-24 21:53:14
<3 0 :( 0

@D_O_H_C Nie, nie jestem z Fundacji Batorego, ale mam za sobą długie lata spędzone w Niemczech, w niemieckich firmach, poza tym mam w rodzinie wielu Niemców. Nigdy nie zetknąłem się wśród tych ludzi z nastrojami nazistowskimi. Musiałbym przynajmniej słyszeć o nastrojach nazistowskich w Niemczech. Najwyższy Czas jest strasznym gooownem, jako żródło informacji. Zapominasz o tym, że Niemcy, to państwo prawa. Niemieckie prawo zabrania rozpowszechniania symboli nazistowskich. Niemiecki wymiar sprawiedliwości jest bardzo skuteczny i jest świetnie zorganizowany.

avatar
StefanBatory 2020-01-19 17:53:31
<3 0 :( 0

@D_O_H_C
znaki na niemieckich ciężarówkach to ciiii

Tu jest mowa nie o znakach na niemieckich ciężarówkach, tylko na jednej ciężarówce, której kierowca stracił robotę i jeszcze będzie miał sprawę karną. Co to ma wspólnego z żydowską gazetą? Chodzi o Wyborczą?

_**Czyli działa to tak - incydent i to wcale nie antysemicki, bo 1 to false flag spod tvn a drugi spalenie kukły biznesmena i rabana na cały świat! **_
Nic nie rozumiem. Poddaję się.

avatar
StefanBatory 2020-01-19 15:07:02
<3 0 :( 0

@Troptyniusz @D_O_H_C @Iceman84PL @Troptyniusz

Właściciel firmy Gerüstbau Lentz spod miejscowości Wismar, której logo widać na pojeździe, zapowiedział, że wyciągnie pełne konsekwencje w stosunku do kierowcy. Złożył także zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Sprawą zajmie się więc policja.

W Niemczech nie wolno rozpowszechniać symboli nazistowskich. To, że jeden idiota coś takiego zrobił na swoim aucie ciężarowym jeszcze o niczym nie świadczy. To jeszcze nic, widziałem na plaży w Jelitkowie Polaka z wytatuowanym na prawym ramieniu godłem hitlerowskim😂. Był z kumplami na podobnym poziomie. I o czym to świadczy? Jest sens uogólniać takie zachowania debili na resztę Polaków?

avatar
StefanBatory 2020-01-19 06:52:16
<3 0 :( 0

@Troptyniusz W powiązanych wrzuciłem artykuł o Stefanie Widomskim, który będąc imigrantem w Finlandii został wysłany do Rosji jako handlowiec (pracował w Nokii) robił im tam taką sprzedaż, że został wiceprezesem Nokii. Finlandia zbudowała swoją potęgę ekonomiczną na handlu z Rosją (Finlandia, kraj na który Rosja napadła, zabrała im sporo terytorium i jeszcze zmusiła do zapłacenia 350 mln $ reparacji wojennych). Kto jest mądrzejszy: Polacy, czy Finowie?

avatar
StefanBatory 2020-01-19 06:39:05
<3 0 :( 0

@Troptyniusz Moim zdaniem to samo można o Polakach powiedzieć. W polskiej tv czy też gazetach mówi się o Rosji żle, albo wcale. Większość Polaków nie zna i nie rozumie Rosji i Rosjan. Oni mają zupełnie inną mentalność niż Polacy. Dla nich, np. Wielka Ojczyżniana jest jak religia. Jakiekolwiek kwestionowanie ich udziału w "rozgromieniu faszyzmu" dla 99,9% Rosjan jest najwyższą obelgą (każdy z nich miał kogoś w rodzinie kto był Armii Radzieckiej). Np. byłem akurat w Petersburgu, gdy była 70 rocznica zwycięstwa. Już na lotnisku musiałem się tłumaczyć przed Rosjanami dlaczego polski prezydent nie przyjął zaproszenia na wielkie uroczystości do Moskwy
(w tym czasie Prezydentem RP był Komorowski). W Moskwie byli oczywiście prezydenci Czech i Słowacji.

Nasi z PiSu są jeszcze lepsi. Rozwalają Rosjanom pomniki, wk..jąc ich tym do białości. Nie zaproszono Putina do Polski na rocznicę wybuchu II wojny robiąc sobie tym bezsensownym ruchem z jednego z najpotężniejszych ludzi na świecie śmiertelnego wroga. Efektem tej debilnej polskiej polityki wobec Rosji jest to, że Rosjanie po prostu wypier..lili polskie firmy ze swojego rynku. W typowym spożywczaku w Petersburgu np. widziałem kartofle z Izraela, cebulę z Egiptu, a jabłka z Chile i Argentyny itd. ale nic, zupełnie nic z Polski.

Ale kogo to obchodzi. Ja spędziłem w Rosji w delegacjach (pracując w firmach holenderskiej i niemieckiej) ponad dwa lata. PiS u władzy jest bardzo na rękę Holendrom, czy Niemcom działającym w Rosji, bo zamiast dbać o interesy mnóstwa polskich firm działających w Rosji, to wolą "wstawać z kolan"🤢🤢🤢🤢🤢.

avatar
StefanBatory 2020-01-19 05:19:48

Kilka lat później młoda kobieta doznała kryzysu psychicznego i musiała rozpocząć leczenie psychiatryczne.

Co to znaczy kryzys psychiczny? Pani leczy się psychiatrycznie, i jak znam Szwecję, na podstawie opinii lekarzy psychiatrów zostaną odebrane jej dzieci. Co w tym złego?

avatar
StefanBatory 2020-01-18 21:08:45
<3 0 :( 0

@Troptyniusz @D_O_H_C

Wrzucam w powiązanych jeden z filmików z rosyjskiego kanału "Jedna ojczyzna". Są to rozmowy rosyjskich historyków. Ten akurat ma tytuł "Dlaczego Churchill nazwał Polskę hieną Europy. To częsty motyw w tych rozmowach, że np. Polska wstąpiła do Unii Europejskiej tylko po to, aby wyciągnąć od Zachodu grube miliardy euro, dzięki którym w Polsce bardzo wzrósł poziom życia, który jest wyższy niż w Rosji. Gdy Polakom to się już nie opłaca, to chcą wyjść z Unii. To bezczelność ze strony Polski, że chce reparacji od Niemiec i Rosji. Niemcy powinni zażądać zwrotu swoich ziem od Polski itd, itp. Translatorem chyba się da wyłowić sens tych wypowiedzi. Szkoda, że w Polskich szkołach już nie uczy się rosyjskiego. Ja śledzę rosyjski internet. Włosy się jeżą na głowie, jak się to ogląda.

avatar
StefanBatory 2020-01-18 20:41:15
<3 0 :( 0

@MarcinG @waldusmocny
Nie mm pojęcia, co to znaczy "kanalizować młodych". Młodzi nikogo nie obchodzą, bo większość młodych nie chodzi na wybory. Korwin ma rację. Pińcset plus jest idiotyzmem. JKM jest bogatym człowiekiem i dostaje 2 x 500 PLN. Sam znam paru zamożnych ludzi, którzy dostają pińcset plus i wszyscy jak jeden mąż twierdzą, że to debilizm. Rozdawnictwo, to socjalizm= wielka bieda.

avatar
StefanBatory 2020-01-16 04:09:23
<3 0 :( 0

@Troptyniusz
Obsługa miała im powiedzieć, że są pijani,
To jest relacja Polaków.

Linie lotnicze twierdzą, że mężczyźni nie przestrzegali zasad bezpieczeństwa na lotnisku.
Linie lotnicze mają rację. Palenie w miejscach, gdzie tego nie wolno robić jest naruszeniem zasad bezpieczeństwa. Kapitan ma prawo nie wpuścić na pokład dowolnej osoby. Palaczy trzeba tępić jak robactwo. W mojej robocie, "u Niemca" palenie w miejscach do tego nie przeznaczonych= natychmiastowy kop w dooopę. Co tu rozkminiać?

avatar
StefanBatory 2020-01-15 20:39:50
<3 0 :( 0

@Troptyniusz Nie ma żadnego mataczenia. Po prostu ktoś z ekipy Polaków poszedł zapalić do WC, gdzie został na tym przyłapany. Jako, że takie zachowanie jest nagminne wśród Polaków, to Norwedzy postanowili dać naszym nauczkę. Kolega z roboty miał identyczną przygodę na lotnisku, ale w innym kraju. Prawo jest od tego, aby je przestrzegać, a nie łamać.

avatar
StefanBatory 2020-01-13 15:50:38
<3 1 Analconda :( 0

Co się dziwić. Chłopaka, 12-sto latka! rozsadzają hormony. Ma zerowe szanse na znalezienie chętnej do seksu kobiety. Popuszczenie mu szpary jest przestępstwem. W Teksasie za coś takiego można trafić na 20 lat do pudła. Młody od trzepania się ma już błony między palcami, a jak wiadomo penisa ręką nie oszukasz, to sobie radzi jak może.

avatar
StefanBatory 2020-01-13 15:42:52
<3 0 :( 0

@Troptyniusz Tacy pracodawcy istnieją wszędzie i w każdym kraju. Takie są skutki pracy na czarno. Jeśli jest się zatrudnionym legalnie, to takie problemy nie mają racji bytu. Ściganie tej tzw. szarej strefy to już kwestia działania rządu. W sumie takich smutnych przypadków jest na tyle mało, że jak się cos takiego zdarzy, to wszystkie gazety o tym piszą.

avatar
StefanBatory 2020-01-13 14:20:04
<3 0 :( 0

@Headliner Co prawda byłem w Libii w czasach Kadafiego. Wtedy był to syf kiła i mogiła. Słyszałem tylko, że tam była wojna domowa. W Jugosławii USA za pomocą nalotów zakończyły krwawą wojnę domową. Wojska USA nigdy nie okupowały Libii czy krajów byłej Jugosławii.

avatar
StefanBatory 2020-01-13 14:12:17
<3 0 :( 0

@Iceman84PL
Z tego co się orientuje to wybrani selektywnie prześwietlają pod względem genów , chorób , posiadanego majątku przyszłego członka swojej rodziny więc dobierają się rozsądnie i mądrze za co zawsze ich podziwiałem.

Tak postępuje każdy rozsądny człowiek, nie tylko Żydzi. Ja np. nie życzę sobie, aby moja córka zadawała się z kretynami bez kwalifikacji po różnych gównokierunkach. Bardzo nie lubię leniwych jełopów, którzy mają dwie lewe ręce do roboty.
Żydzi wprowadzają nienawiść między płciami, skłócanie narodów itd. (!?) 😂😂😂😂 Qrwa, ja 3.14erdolę! Poddaję się.

avatar
StefanBatory 2020-01-13 13:57:06
<3 0 :( 0

@Troptyniusz Przypominam, że Elliot Aronson jest amerykańskim Żydem, a poza tym jego "Człowiek istota społeczna" to świetna książka. Ciężko się dyskutuje z ludżmi, którzy nie czytają książek. Zadziwia mnie to, że ewentualne posiadanie jako przodka np. Żyda może mieć jakiekolwiek znaczenie dla kogokolwiek.