avatar
StefanBatory 2019-03-25 13:42:33
<3 0 :( 0

@Iceman84PL Obecnie obowiązująca ordynacja wyborcza powoduje, że głosuje się na partię, nie na poszczególnych kandydatów. Na razie chyba nie ma szans na zmianę ordynacji na większościową jaka jest w USA czy też UK. Polskich wyborców to nie interesuje jak na razie. Tak czy siak parlament pochodzi z demokratycznych wyborów. Posłowie nie są przynoszeni na bagnetach. Oczywiście, że niska frekwencja powinna się równać legalność wyborów. Frekwencję można łatwo zwiększyć:

https://www.bankier.pl/wiadomosc/W-Belgii-jesli-nie-glosujesz-placisz-grzywne-3347770.html

avatar
StefanBatory 2019-03-24 20:28:29
<3 0 :( 0

@D_O_H_C Sytuacja w Gdańsku nie ma nic wspólnego z sytuacją w Paryżu. Pan na filmie dużo mówił o złych korporacjach i złych marketach wyzyskujących rolników (to prawda, ja tu nie ironizuję). Ale mam ziomala, który jest rolnikiem i jednocześnie ma masarnię i w tej chwili sieć własnych sklepów mięsnych. Facet ma w dooopie korporacje. Szkoda, że pan z filmu nie szukał odpowiedzi na pytanie dlaczego polscy rolnicy nie są w stanie współpracować ze sobą w walce z korporacjami. Ja mieszkając w Gdańsku nie zaopatruję się w marketach, tylko po mięso i wędliny jeżdże do lokalnych producentów na Kaszuby. Poczytaj sobie jaki numer wyciął Cejrowski, który jest min. rolnikiem i sprzedaje swój chleb (google Chleb- Cejrowski). Spory off top się zrobił.

avatar
StefanBatory 2019-03-24 20:05:20
<3 0 :( 0

@Iceman84PL Demokracja, to właśnie władza ludu. Parlament (posłowie) pochodzą z ludu, który go wybiera w wyborach powszechnych. Udział w wyborach jest prawem a nie obowiązkiem. Niewielka frekwencja w czasie wyborów nie ma wpływu na legalność wyboru władz. We Francji prezydent Macron wygrał wybory i ma rzesze zwolenników no i jest legalnie sprawującym władzę prezydentem Francji. Zadymy na ulicach Paryża tego faktu nie są w stanie zmienić.

avatar
StefanBatory 2019-03-24 06:54:24

@Iceman84PL @Rnext @CastoR @Legionista Nauczyciele w ówczesnych Prusach zostali decyzją króla Fryderyka Wilhelma najlepiej opłacaną grupą zawodową. Pruski nauczyciel oprócz bardzo wysokiej pensji był utrzymywany przez gminę, w której pracował (mieszkanie lub dom dostawał za darmo). Efekt był taki, że najzdolniejsza pruska młodzież wręcz marzyła o zostaniu nauczycielami. Skutki takiej polityki władz wobec nauczycieli widać bardzo wyrażnie zwiedzając Deutsches Museum w Monachium, tj. muzeum niemieckiej techniki. Ja je zwiedziłem i dało mi bardzo dużo do myślenia.

avatar
StefanBatory 2019-03-24 06:43:29

@Iceman84PL @Rnext @CastoR @Legionista
"Kto z was pamięta coś ze szkoły? Czy wiedza , która przyswoiliście pomogła wam w życiu?"
Ja pamiętam całkiem sporo. Dobre wykształcenie ogólne, jakie dostałem w szkole bardzo ułatwiło mi życie. Jestem od dziecka dzięki szkole przyzwyczajony do ciężkiej pracy i dyscypliny. Np. w mojej szkole średniej obowiązywały mundury. Zaradność życiowa, asertywność itd. te cechy dostaje się w domu nie w szkole. Sam jestem niedoszłym nauczycielem i z tego zawodu wyrzuciły mnie niskie płace. Nauczyciele nie są odpowiedzialni za obecny system, który wymaga gruntownych reform. To wszystko już było. Gdy pod koniec XVIII wieku w Prusach reformowano oświatę wprowadzając system, który obowiązuje z grubsza do dzisiaj, to również radykalnie podniesiono pensje nauczycieli.

avatar
StefanBatory 2019-03-24 06:27:35
<3 0 :( 0

@D_O_H_C W Warszawie rolnicy protestowali w interesie swoim i tylko swoim, górnicy również protestowali w Warszawie w interesie swoim itd. Gdyby protestujący w ramach jakże słusznych swoich protestów w Warszawie zaczęli plądrować sklepy, podpalać samochody itd. to należałoby zrobić z nimi porządek. Do zmiany władzy (jeśli jakimś grupom się aktualna nie podoba) wymyślono wybory, a nie zamieszki. Demokracja to bardzo fajny ustrój. Jakie znowu faworyzowanie obcych produktów i dyskryminacja? Mam w rodzinie paru rolników. Żyją bardzo dobrze i nie myślą o protestach.

avatar
StefanBatory 2019-03-24 06:11:48

@Pulsar @Iceman84PL @D_O_H_C Jaka wojna domowa? Kto i z kim miałby ją prowadzić? Parę tysięcy ludzi w żółtych kamizelkach niszczą i demolują Paryż. Widać to chociażby na powyższym filmie. Spalono między innymi ponad 800 samochodów należących do zwykłych obywateli. Francja jest krajem demokratycznym i władza pochodzi w tym kraju z wyborów. Obowiązkiem tej władzy jest zadbanie o przestrzeganie prawa i zadbanie o bezpieczeństwo obywateli. Jeśli policja nie jest w stanie sobie z tym zadaniem poradzić ( ponad 1000 rannych policjantów), to należy użyć wojska. Francuski parlament (pochodzący z demokratycznych wyborów) uchwalił ostatnio stosowne przepisy i wygląda na to, że kończą się tam patyczkować i armia posprząta w Paryżu.

avatar
StefanBatory 2019-03-23 07:28:42

@CastoR @Iceman84PL @Rnext
Rnext. Dziękuję za głos rozsądku. Ja bym powiedział, że polski system oświaty wymaga gruntownych reform, których jednym z istotnych elementów powinna być radykalna podwyżka wynagrodzeń nauczycieli na wszystkich poziomach nauczania. Fatalne skutki miało dla polskiej oświaty min. likwidacja świeżo utworzonych gimnazjów. Radykalna podwyżka płac jest konieczna, aby do tego najważniejszego zawodu przyciągnąć najzdolniejszą polską młodzież.

avatar
StefanBatory 2019-03-23 07:04:40

@D_O_H_C @trop @Iceman84PL To co się dzieje we Francji nie ma nic wspólnego z rewolucją. Władza we Francji nie została przyniesiona na bagnetach. Prezydent Macron wygrał przecież wybory i ma mandat od NARODU na sprawowanie władzy! Obowiązkiem władzy jest zapewnienie porządku i przestrzegania prawa. Prasa donosi, że "żółte kamizelki" w ramach jakże słusznych protestów spaliły ponad 800 samochodów należących do obywateli. Jeśli policja sobie nie radzi z przywróceniem porządku ( ponad 1000 rannych policjantów), to należy użyć wojska do walki z anarchią. Po to płaci się podatki.

avatar
StefanBatory 2019-03-22 14:13:27
<3 0 :( 0

Ci idioci powinni dostać dożywocie. Cytat z jednego z komentarzy pod artykułem: "Jak można wypuścić z więzienia tak zdegenrowanych ćwiećmózgów? To powinien być przykłd dla całej rzeszy polskich bandytów (drogowych)!"

avatar
StefanBatory 2019-03-22 11:32:40

@Iceman84PL KS odpada. Wystarczyłoby dożywocie bez mozliwości warunkowego zwolnienia.

avatar
StefanBatory 2019-03-22 09:39:23

Łagodny wyrok niestety. Za 20 lat wyjdzie i znowu kogoś zabije.

avatar
StefanBatory 2019-03-22 09:37:26
<3 0 :( 0

@CastoR Ta zasada obowiązuje też dzisiaj. Lata pracowałem w międzynarodowej firmie, gdzie językiem obowiązującym był j. angielski. Ci Polacy, z którymi szefostwo różnego szczebla nie mogło się porozumieć byli traktowani jak gooowno.

avatar
StefanBatory 2019-03-21 16:47:30
<3 0 :( 0

Niemcy są bogate ( w dużym uproszczeniu) przede wszystkim dzięki znakomitemu systemowi oświaty, protestanckiej etyce pracy i tradycji. Niemcy, to kraj przodującej techniki. Łatwo zrozumieć żródło potęgi ekonomicznej Niemiec po wizycie w Deutsches Museum w Monachium. Jest to muzeum techniki, tj. muzeum niemieckiej techniki. Mają tam niesamowicie ciekawe zbiory, warto je odwiedzić. Wrzucam w powiązanych.

avatar
StefanBatory 2019-03-21 16:33:40
<3 0 :( 0

USA jest bogate, bo mają najlepszy ustrój na świecie wspierający przedsiębiorczość. "Od zawsze" kwitnie tam wyzysk człowieka przez człowieka i oni nigdy nie zaznali socjalizmu. Jest to wolny kraj wolnych ludzi.