Obserwuje

Osoby obserwowane przez SzczymDoLudzi

avatar
SzczymDoLudzi 2019-11-11 10:34:30
<3 0 :( 0

Próbowałem zadawać pytania i nagrywać odpowiedzi dyktafonem - nikt się nie odezwał.
Próbowałem wywoływać przeróżne duchy, biorąc udział w seansach spirytystycznych - nikt nie przyszedł.
No i to mnie przeraziło.

avatar
SzczymDoLudzi 2019-09-29 09:09:19

@EMKEJ Moim zdaniem trzyma się. Sam jestem naukowcem.
Czy Boga można w ogóle obalić? Jak można obawiać się o tak potężna istotę?

No i płaska Ziemia? - wszystkie członki opadają.

avatar
SzczymDoLudzi 2019-09-29 08:32:29

@StefanBatory Zgadzam się w 100%. Nic dodać nic ująć. Do tego ten konkretny naukowiec jest chemikiem.

@EMKEJ James Tour powiedział, że nie rozumie mechanizmów, które miałyby zmienić plan budowy. Niech poczyta sobie albo przypomni ze studiów o ekspresji genów w rozwoju zarodkowym i genach homeotycznych Wiadomo, ze za większość cech organizmu (n barwa oka, kształt części ciała, rozmieszczenie narządów i kończyn/odnóży/liści) odpowiadają geny. Teoria wspólnego przodka sięga dalej niż rozważania pokrewieństwa człowieka i austraopiteka. Wszystko zaczyna się od LUCA jako organizmu pierwotnego, od którego zaczynają się wszystkie drzewa fiogenetyczne. Oczywiście nikt nie rozumie dokładnie wszystkich mechanizmów,ale dotychczasowe badania na poziomie anatomii/molekularne potwierdzają pokrewieństwo badanych organizmów.

To, że nazywano niekodujące DNA śmieciowym, nie dowodzi jeszcze błędności teorii ewolucji. Na odcinkach DNA, które nie kodują białek, kodowane są cząsteczki RNA (np ncRNA takie jak miRNA czy lncRNA). Przy okazji odkrycia cząsteczek regulatorowych, dowiedziono, że podlegają one również prawom ewolucji. [Żródło: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4464757/ ]

Pan James ma poważny problem z przyswojeniem sobie pojęcia "Teoria naukowa".
"Teoria naukowa – całość logicznie spoistych uogólnień, wywnioskowanych na podstawie ustalonych faktów naukowych i powiązanych z dotychczasowym stanem nauki. Ma na celu wyjaśnienie przyczyny lub układu przyczyn, warunków, okoliczności powstawania i określonego przebiegu danego zjawiska. Jest podsumowaniem wyników szczegółowych pracy naukowej. Wieńczy badania naukowe.

Kluczowe znaczenie dla rozróżnienia, czy dana teoria jest teorią naukową, czy nie, ma obecnie kryterium falsyfikowalności. Pojęcie to zostało wprowadzone przez Karla Poppera w dziele Logika odkrycia naukowego. W myśl tej zasady, teoria co do której nie można określić empirycznych kryteriów falsyfikacji (obalenia), nie jest teorią naukową. Przykładem teorii, co do której falsyfikowalności nie ma jasności, jest teoria superstrun.

Teoria naukowa jest najbardziej rzetelną, rygorystyczną i kompletną formą wiedzy naukowej[1]. Odróżnia ją to od potocznego rozumienia słowa teoria, które sugeruje spekulatywność charakterystyczną dla hipotezy naukowej"

No i na koniec pyta, jak system immunologiczny mógłby przeistoczyć się w system trawienny. No i tutaj wypada, żeby doktor nauk chemicznych przyswoił sobie pojęcia "aromorfoza" i "idioadaptacja". Aromorfoza to kluczowa adaptacja w rozwoju np uformowania się układu oddechowego (płuc) z pęcherza pławnego ryb, uformowanie łożyska u ssaków czy też przystosowanie do lotu ptaków. Aromorfoza często prowadzi do powstania nowych gatunków. Idioadaptacja obejmuje zmiany na mniejszą skale np mające na celu przystosowanie gatunku do życia w danym środowisku. Przełomowe zmiany, które przyczyniają się do zmian w obrębie całych układów odnoszą się oczywiście do aromorfozy.

Poza tym zmienność rekombinacyjna to nie to samo, co zmienność mutacyjna.

No i Richard Dawkins jako gawędziarz.

avatar
SzczymDoLudzi 2019-09-14 17:25:03
<3 1 Pulsar :( 0

@Pulsar też nie mam. Najlepsze jest to, że pani doktor ma innego niby jeszcze stałego partnera.

avatar
SzczymDoLudzi 2019-09-14 15:30:47
<3 1 Pulsar :( 0

@Pulsar Te, które widzę na mieście raczej tak. Dwie kobiety z tytułem mgr około 29/30. Pani doktor koło 35 (może niewiele więcej; w każdym razie wcześnie się habilitowała, bo ma fajny dorobek naukowy) prowadza się z gościem z bliskiego wschodu (nie wiem jaki kraj dokładnie, ale jest w jej projekcie badawczym doktorantem albo postdokiem; w każdym razie też ze środowiska akademickiego).

avatar
SzczymDoLudzi 2019-09-14 10:51:23
<3 0 :( 0

@Pulsar W większości w miarę ok pod względem wyglądu. Dbają o siebie, chodzą na siłownię.

avatar
SzczymDoLudzi 2019-09-14 09:55:53

@Pulsar We Wrocławiu i Poznaniu to samo. Hindusi, Arabowie, Murzyni z postępowymi p0lkami. Co ciekawe niektóre dziewczyny są z dobrych domów i mają wyższe wykształcenie (mgr, dr chemii).

avatar
SzczymDoLudzi 2019-09-14 05:36:23
<3 1 Pulsar :( 0

@Pulsar To ta sama dziewczyna.

avatar
SzczymDoLudzi 2019-09-10 08:48:57

@Pulsar Dziewczyna została brutalnie zgwałcona i zamordowana przez imigranta z Etiopii:
https://en.wikipedia.org/wiki/MurderofElin_Krantz

avatar
SzczymDoLudzi 2019-01-19 15:32:50
<3 1 Pulsar :( 0

Wypowiadał się na ten temat jakiś "postępowy" lewicowiec, że Europejczycy powinni ograniczyć ilość dzieci,żeby stworzyć przestrzeń życiową dla "uchodźców" spoza Europy.

avatar
SzczymDoLudzi 2019-01-12 18:41:09
<3 0 :( 0

Znajoma mężatka (z tytułem doktora chemii, pracująca w uniwersytecie) od czasu do czasu wieczorami spotyka się z czarnoskórym gościem w jego kawalerce.
Oczywiście chodzi jej o podszlifowanie języka angielskiego, bo co innego mogliby tam robić? :P

avatar
SzczymDoLudzi 2019-01-12 13:13:06

Samobójstwa z powodu niemożności znalezienia partnerki już niestety mają miejsce.

avatar
SzczymDoLudzi 2018-12-23 19:10:51
<3 1 Pulsar :( 0

Granie w gry komputerowe, podobnie jak inne aktywności, faktycznie może podnosić poziom agresji. Sprawa nie wygląda tak, że przemoc w krwawej grze przekłada się na przemoc w realnym życiu. Powodem przemocy jest frustracja płynąca z przegranej/ nieradzeniem sobie z wirtualnymi zadaniami, wyznaczonymi przez grę. Nawet głupi Tetris może być przyczyną masakry (podobno był taki przypadek).